Yetişkin köpeğinizi nasıl ve ne zaman beslemelisiniz?

Yetişkin köpeğinizi nasıl ve ne zaman beslemelisiniz?

28 Ekim 2016

Köpeğinizi doğru miktarda besin kullanarak uygun aralıklarla beslemeniz önemlidir; ancak bu biraz ustalık ve dikkat gerektirebilir - köpeklerin beslenme gereksinimleri büyük oranda değişiklik gösterebilmektedir. Mama kutusu ya da torbasının üzerindeki besleme kuralları yalnızca bir başlangıç noktası oluşturmaktadır. Fiziksel durumunun düzenli olarak izlenmesi ve besleme miktarının yavru kedinizin büyümesine göre ayarlanması, köpeğinizin sağlığı açısından son derece önemlidir.

Hill’s, köpeğinizin sağlığını korumaya yardımcı olmak için, bu dönemde aşağıdaki basit adımları önermektedir:

  • Köpeğinizi tartın
  • Onu beslenme kılavuzuna ve veteriner hekimin önerilerine dayanarak besleyin
  • Köpeğinizin fiziksel durumunu, ilk altı ay boyunca iki ila üç haftada bir vücut durumu puanlama sistemimizi kullanarak değerlendirin
  • Vereceğiniz mama miktarını uygun şekilde ayarlayın
  • Tekrarlayın

Mamanın Değiştirilmesi

Köpeğinizin mamasını Hill’s Science Plan Canine Adult Advanced Fitness ile değiştirmeniz durumunda, bu işlemi 7 günlük bir dönem boyunca kademeli olarak gerçekleştirmeniz gereklidir. Değişikliği, Science Plan tek mama oluncaya kadar, yeni mamanın oranını arttırıp, eski mamasının oranını azaltacak şekilde karıştırarak yapmalısınız. Böylece köpeğiniz, Science Plan Canine Adult Advanced Fitness’ın sağladığı üstün beslenmeden yararlanabilecek ve lezzetinin tadını çıkarabilecektir.

Siz ve Veteriner hekiminiz: Veteriner hekiminiz, köpeğinizin sağlığı ve refahı konusunda en iyi bilgi kaynağıdır. Bir evcil hayvanın ideal kiloya ulaşması ve bu kiloyu koruması yalnızca bazı sağlık risklerini azaltmakla kalmayıp, aynı zamanda köpeğinizin daha enerjik, daha uzun ve daha sağlıklı bir yaşam sürmesine de olanak sağlar. Bu nedenle yavru köpeğinizin kilosu konusunda düzenli olarak veteriner hekiminizden tavsiye isteyiniz.

Veteriner hekiminize, köpeğiniz için en iyi besleme yönteminin, aşağıdaki üç yöntemden hangisi olduğunu sorun:

Sınırsız Beslenme: Köpeğinizin tüketimi için her zaman mama mevcuttur.
Süresi Sınırlı Beslenme: Köpeğinizin tüketimi için yalnızca sınırlı bir süre boyunca mama mevcuttur.
Öğün Tarzı Beslenme: Köpeğinizin tüketimi için her gün, belirlenmiş öğün saatlerinde ölçülü miktarda mama mevcuttur. 

Su: Köpeğinize her zaman yeterli miktarda içme suyu sağlamalısınız. Uzun bir süre boyunca içmek için su bulamaması, köpeğinizin sağlığına zarar verecektir. 

Ev yemekleri & Ödül bisküvileri: Yediklerinizden bir parça onlara da vermek cazip gelebilir fakat bu şekilde beslenme yapılması, köpeğinize doğru bir besin dengesi sağlamamaktadır. Çok fazla verilmesi kilo almaya ya da dengesiz beslenmeye yol açabildiğinden, ev yemeği vermekten uzak durmalısınız. 

Bir sonraki aşama: Yaklaşık yedi yıl sonra köpeğiniz yaşamının yaşlılık evresine ulaşacaktır. Yaşlı köpeklerin beslenme gereksinimleri genç yetişkinlerden farklıdır; bu nedenle evcil hayvanınızın mamasını değiştirmeniz gereklidir. Hill's™ Science Plan Canine Mature Adult, yedi yaşındaki ve daha büyük köpekler için üstün beslenme sağlamaktadır. Bu nedenle, köpeğinizi Science Plan Canine Mature Adult ile besleyerek, onun yaşlandıkça genç kalmasına yardımcı olabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.